Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  Odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie

  W dniu 21 września odbyła się XLIII sesja Rady Powiatu w Wąbrzeźnie. Po przyjęciu porządku obrad Starosta Wąbrzeski przedstawił informację z prac Zarządu w okresie między sesjami. W uzupełnieniu sprawozdania Przewodniczący Rady Powiatu poinformował Radę, iż Starosta Wąbrzeski został odznaczony tytułem Samorządowca 25-lecia podczas Zgromadzenia Jubileuszowego ZPP z okazji 25-lecia powołania powiatów.

 • trzymające się dłonie

  Dyżur psychologa

  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie informuje, iż w dniu 03.10.2023 r. oraz 24.10.2023 r. w godzinach od 16:00 do 19:00 w siedzibie tut. Centrum przy ul. Wolności 44 w Wąbrzeźnie, będzie dyżurował psycholog, w ramach Ośrodka Interwencji Kryzysowej, m.in. dla osób doświadczających przemocy domowej.

 • zapalone świece na czarnym tle

  Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy zmarłą w dniu 24 września 2023 r. JOLANTĘ SARTORI naszą długoletnią Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Wąbrzeźnie

  Z głębokim żalem i smutkiem żegnamy zmarłą w dniu 24 września 2023 r. JOLANTĘ SARTORI naszą długoletnią Prezes Oddziału Rejonowego PCK  w Wąbrzeźnie.Rodzinie i Bliskim Zmarłej składamy wyrazy najszczerszego współczucia.

 • Zachęcamy do skorzystania z nowego regionalnego portalu informacyjnego kujawy-pomorze.info

  Zachęcamy do skorzystania z nowego regionalnego portalu informacyjnego kujawy-pomorze.info

  Zachęcamy do skorzystania z regionalnego portalu informacyjnego kujawy-pomorze.info, który dnia 29 sierpnia br. został uruchomiony przez Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju. 

 • pole maków o zachodzie słońca

  Biogazownie rolnicze: bezpłatne warsztaty

  12 października ruszy cykl bezpłatnych warsztatów dotyczących funkcjonowania biogazowni rolniczych dla osób zainteresowanych budową takiej instalacji oraz dla przedstawicieli administracji publicznej. Zapraszamy do udziału.

 • Oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno-Stolno 

  Oficjalne otwarcie drogi wojewódzkiej nr 548 Wąbrzeźno-Stolno 

  Z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego, wicemarszałka Zbigniewa Sosnowskiego, lokalnych samorządowców i mieszkańców otwarto dziś (22 września) blisko trzydziestokilometrową kompleksowo zmodernizowaną trasę łączącą powiaty chełmiński i wąbrzeski z autostradą A1.

 • UWAGA! W dniach 25-29 września przejazd kolejowy w Czystochlebiu/Małych Radowiskach będzie zamknięty!

  UWAGA! W dniach 25-29 września przejazd kolejowy w Czystochlebiu/Małych Radowiskach będzie zamknięty!

  UWAGA!
  W związku z przebudową przejazdu kolejowego w Małych Radowiskach/Czystochlebiu (droga powiatowa Wąbrzeźno-Kowalewo Pomorskie)
  INFORMUJEMY, ŻE PRZEJAZD ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY NA CZAS WYKONYWANIA ROBÓT (od poniedziałku 25 września do piątku 29 września). PROSIMY O KIEROWANIE SIĘ NA OBJAZD PRZEZ WAŁYCZYK I STOSOWANIE SIĘ DO OZNAKOWANIA!

 • Od dziś za bilet miesięczny zapłacisz kartą!

  Od dziś za bilet miesięczny zapłacisz kartą!

  Informujemy, że od teraz należność za zakup biletu miesięcznego na dowolną linię autobusową w wyznaczone dni w kasie biletowej na dworcu PKS a także bezpośrednio w autobusie na linii nr 25688 U  (z PKS na dworzec PKP i z powrotem) będzie można uregulować za pomocą karty.

 • Wzruszająca wizyta córki i wnuczki pierwszego powojennego Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących

  Wzruszająca wizyta córki i wnuczki pierwszego powojennego Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących

  Pani Hanna Gawczyńska-Czyszczoń z domu Różycka, córka pierwszego powojennego dyrektora szkoły oraz Pani Małgorzata Konieczka, jego wnuczka, odwiedziły Zespół Szkół Ogólnokształcących we wtorek 19 września.

 • Trwają prace na drodze Trzcianek – Nowa Wieś Królewska

  Trwają prace na drodze Trzcianek – Nowa Wieś Królewska

  Wykonawca inwestycji Zakład Drogowo Budowlany Rogowo przystąpił do realizacji prac na przebudowie drogi powiatowej w Gminie Płużnica. 

Stronicowanie