Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

  • Uroczyste otwarcie wieży widokowej w Łopatkach

    Uroczyste otwarcie wieży widokowej w Łopatkach

    9 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowej wieży widokowej w Łopatkach. W wydarzeniu uczestniczyli mieszkańcy, samorządowcy oraz zaproszeni goście, w tym Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Wicestarosta Gizela Pijar oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie Justyna Przybyłowska.

     

  • I Wąbrzeski Turniej Bokserski za nami

    I Wąbrzeski Turniej Bokserski za nami

    6 czerwca 2026 r. w hali Zespołu Szkół w Wąbrzeźnie odbył się I Wąbrzeski Turniej Bokserski „Przyjazne Wody, Waleczne Serca”, zorganizowany przez Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki. Wydarzenie posiadało akredytację Polskiego Związku Bokserskiego i zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasto Wąbrzeźno w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

  • Przywrócono działanie systemu CEPiK

    Przywrócono działanie systemu CEPiK

    Informujemy, że awaria sieciowa uniemożliwiająca dostęp do systemu CEPiK została usunięta. Wydział Komunikacji wznowił pełną obsługę spraw związanych z rejestracją pojazdów oraz wydawaniem praw jazdy. Dziękujemy mieszkańcom za okazaną wyrozumiałość podczas występowania utrudnień.

  • Maj w Klubie Dzieci i Młodzieży

    Maj w Klubie Dzieci i Młodzieży

       Maj był miesiącem pełnym kreatywnych i smakowitych zajęć w naszym Klubie Dzieci i Młodzieży.
       

  • Ogólnopolska awaria systemu CEPiK – czasowe zawieszenie obsługi spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawami jazdy

    Ogólnopolska awaria systemu CEPiK – czasowe zawieszenie obsługi spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawami jazdy

    Szanowni Mieszkańcy,

    z przyczyn niezależnych od Starostwa, od dnia 08.06.2026 r. trwa ogólnopolska awaria sieciowa uniemożliwiająca połączenie z systemem CEPiK. Problem dotyczy około 30 urzędów w kraju, w tym naszego wydziału, i jest związany z uszkodzeniem magistrali lini światłowodowej.

  • Rodzinny Piknik Służb Mundurowych z KAS

    Rodzinny Piknik Służb Mundurowych z KAS

    14 czerwca Krajowa Administracja Skarbowa oraz Ministerstwo Finansów zapraszają na Piknik Służb Mundurowych „Bezpieczne wakacje”. Piknik odbędzie się na dziedzińcu Ministerstwa Finansów, ul. Świętokrzyska 12.

     

  • Przeszłość, która uczy i przyszłość, która łączy. Wyjątkowy jubileusz polsko-niemieckiej wymiany w wąbrzeskim LO

    Przeszłość, która uczy i przyszłość, która łączy. Wyjątkowy jubileusz polsko-niemieckiej wymiany w wąbrzeskim LO

    Pamięć o trudnej historii oraz budowanie mostów ponad granicami – to główne cele trwającej już od 34 lat współpracy partnerskiej pomiędzy Liceum Ogólnokształcącym w Wąbrzeźnie a Albert-Schweitzer-Schule z niemieckiego Alsfeld. W ramach tegorocznego programu wąbrzeska szkoła gościła grupę 23 niemieckich uczniów wraz z dwoma opiekunami. Bogaty i poruszający program tegorocznego spotkania upłynął pod znakiem wspólnej refleksji nad tragicznymi wydarzeniami II Wojny Światowej oraz dialogu o tolerancji.

  • Uwaga! Wystąpiła awaria systemu CEPiK

    Uwaga! Wystąpiła awaria systemu CEPiK

    Informujemy, że wystąpiła awaria systemu CEPiK, co uniemożliwia rejestrację pojazdów, załatwienie wszelkich innych spraw związanych z pojazdami już zarejestrowanymi oraz załatwianie spraw związanych z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

  • Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie

    Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Wąbrzeźnie

    3 czerwca 2026 roku na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wąbrzeźnie odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W uroczystym apelu uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kierownictwa Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych oraz służb i instytucji współpracujących ze strażą pożarną.

  • Piknik Rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wroniu

    Piknik Rodzinny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wroniu

    Dziś w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym we Wroniu odbył się Piknik Rodzinny, który zgromadził wychowanków, ich rodziny, kadrę ośrodka oraz zaproszonych gości. W wydarzeniu uczestniczyli Starosta Wąbrzeski Krzysztof Maćkiewicz, Wicestarosta Gizela Pijar oraz Kierownik Wydziału Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Anna Gołąbiewska.

Stronicowanie