
Odbyło się pierwsze ze spotkań zaplanowanych w ramach projektu „MOC KOBIET”
Spotkanie, utrzymane w konwencji dialogu uczestników i prowadzącego, pt. „Znam swoje prawa i możliwości” moderowała radczyni prawna Agnieszka Bocian.
Spotkanie, utrzymane w konwencji dialogu uczestników i prowadzącego, pt. „Znam swoje prawa i możliwości” moderowała radczyni prawna Agnieszka Bocian.
Za nami XII piknik integracyjny dla rodzin zastępczych pn. „Być z rodziną”, który odbył się 5 października 2024 r. w Świetlicy Wiejskiej w Łopatkach. Wydarzenie miało na celu integrację rodzin zastępczych oraz promocję rodzicielstwa zastępczego. Piknik został zorganizowany przez pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wąbrzeźnie oraz współudziale osób i firm z terenu Powiatu Wąbrzeskiego.
Przypominamy, że w dniu dzisiejszym przy Wąbrzeskim Domu Kultury ul. Wolności 47 będzie stał specjalistyczny ambulans do pobierania krwi od dawców honorowych.
Obecnie coraz częściej słyszymy jak osoby starsze padają ofiarą oszustów. Najczęściej są to oszustwa metodą na „wnuczka” i „policjanta” oraz „funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji”. Chwila rozmowy i Twoje oszczędności znikają. Co zrobić aby tego uniknąć?
Samorządowe Forum Kapitału i Finansów to jedno z najważniejszych spotkań w Polsce, w którym uczestniczą szefowie województw, powiatów, miast i gmin, skarbnicy, sekretarze oraz kierownicy komórek organizacyjnych.
Spotkanie odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Wąbrzeźnie przy ul. Wolności 44 w dniu 8 października o godz. 14:30 w sali posiedzeń (pok. 133). Temat „Znam swoje prawa i możliwości“ zostanie omówiony przez radcę prawnego. Spotkanie będzie utrzymane w konwencji dialogu uczestników i prowadzącego.
5 października 2024 roku w Świetlicy Wiejskiej w Łopatkach odbył się XII Integracyjny piknik dla rodzin zastępczych „Być z rodziną” organizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wąbrzeźnie.
Święto Drzewa zostało zainicjowane przez Klub Gaja w 2003 roku. Program ten realizuje szeroko rozumianą edukację na temat ochrony środowiska i klimatu, która połączona jest z działaniami praktycznymi, sadzeniem i ochroną drzew.
W powiecie dzierżoniowskim powódź dotknęła ponad 4 tys. mieszkańców. Wstępne szkody i straty w infrastrukturze zostały oszacowane na blisko 200 mln. Szkoday w mieniu prywatnym są nadal szacowane, ale wiadomo, że będą wielomilionowe.
Inicjatywa „Moc kobiet” ma na celu wzmocnienie wiary we własne możliwości i pewności siebie, odkrycie mocnych stron, stworzenie przestrzeni do refleksji na temat własnych potrzeb. Stworzenie okazji do skupienia się na sobie i uważności, którą na co dzień tracimy, w chaosie zadań i spełnianiu oczekiwań innych.