Wszystkie aktualności

Wszystkie aktualności

 • Zielona kula przypominająca ziemię na zielonym tle z rosnącą gałązką otoczona strzałkami

  Konkurs dla grup młodzieżowych z powiatu wąbrzeskiego pt. "EKO Działania młodzieży"

  Stowarzyszenie Młodych Gminy Płużnica ogłosiło konkurs dla grup młodzieżowych z powiatu wąbrzeskiego pt. "EKO Działania młodzieży".Konkurs organizowany jest w ramach projektu EkoPoglądy wspierają samorządy", którego partnerem jest Powiat Wąbrzeski, w ramach, którego została powołana Młodzieżowa Rada Ekologiczna Powiatu Wąbrzeskiego.

 • Kostka brukowa z narysowanym wózkiem inwalidzkim

  Do 50 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na utworzenie nowego stanowiska pracy dla osoby niepełnosprawnej.

  Pracodawco!  Do 50 tys. zł bezzwrotnego wsparcia na utworzenie nowego stanowiska pracy i wyposażenie go stosownie do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Uwaga instrument kierowany jest do pracodawców z tzw. otwartego rynku pracy tj. nie będących zakładami aktywności zawodowej i nie mających statusu zakładu pracy chronionej.

 • Zapraszamy na Drzwi otwarte w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie!

  Zapraszamy na Drzwi otwarte w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie!

  „Drzwi Otwarte” w Zespole Szkół w Wąbrzeźnie odbędą już w najbliższy piątek 21 kwietnia.Podczas imprezy przyszli absolwenci klas ósmych, a także ich rodzice, mogą zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia w naszej szkole.

 • Rysowane łączące się ręce w kolorach flagi Ukrainy

  W województwie uruchomiono punkty pomocy dla cudzoziemców

  W ramach projektu, w Żninie, Nakle, Inowrocławiu, Świeciu uruchomiono punktu pomocy dla cudzoziemców. Mogą oni uzyskać tam wsparcie niezbędne w codziennym funkcjonowaniu w Polsce.

 • „Trenuj jak żołnierz” - najnowszy projekt szkoleń dla ochotników

  „Trenuj jak żołnierz” - najnowszy projekt szkoleń dla ochotników

  Projekt „Trenuj jak żołnierz” to ciekawa propozycja dla każdego, kto ukończył 18 lat i ma obywatelstwo polskie. Jest rozwinięciem popularnego  projektu „Trenuj z wojskiem”. Najnowsza propozycja MON zachowuje swój unikatowy charakter - szkolenia są bezpłatne - a dodatkowo ochotnicy mogą otrzymać wynagrodzenie, otwarte i nastawione na dobre doświadczenia. Celem projektu jest szerokie przeszkolenie uczestników oraz budowanie potencjału rezerw Wojska Polskiego.

 • Powiat Wąbrzeski ogłasza nabór uczniów do projektu „Dziś nauka jutro praca IV”

  Powiat Wąbrzeski ogłasza nabór uczniów do projektu „Dziś nauka jutro praca IV”

  Powiat Wąbrzeski ogłasza  nabór uczniów do projektu pt.: „Dziś nauka jutro praca IV”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 10 Innowacyjna 

 • Plac budowy przy Zespole Szkół w Wąbrzeźnie

  Wystartowała budowa boiska przy Zespole Szkół!

  Rozpoczęły się prace nad budową boiska przy Zespole Szkół w Wąbrzeźnie. Firma ELSIK Sp. z o.o. przygotowuje teren i prowadzi pierwsze prace oraz zwozi materiały do wykonania inwestycji.

 • Widok na pole z zielonym zbożem w słoneczną pogodę

  Nabór wniosków o pomoc finansową dla producentów pszenicy lub kukurydzy, którzy ponieśli straty spowodowane agresją Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

  Wnioski można składać do 30 czerwca 2023 r. w biurach powiatowych ARiMR właściwych ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. 

 • Kłosy zboża w słońcu

  Już 19 kwietnia drugie w tym roku webinarium „Dotacje dla rolnictwa”

  Cykl e-spotkań „Dotacje dla rolnictwa” to kompendium wiedzy o aktualnych programach kierowanych do rolników, przedsiębiorców rolnych i mieszkańców wsi. Tradycyjnie webinarium odbędzie się przy użyciu aplikacji MS Teams.

 • Czy zakaz samochodów spalinowych przyniesie więcej szkód dla środowiska? Młodzi debatują!

  Czy zakaz samochodów spalinowych przyniesie więcej szkód dla środowiska? Młodzi debatują!

  Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół w Wąbrzeźnie wzięli udział w Debacie Oksfordzkiej pt. "Klimatyczna debata o klimacie". 

Stronicowanie