Wszystkie aktualności

  • Uroczysta zbiórka z okazji powołania mł. insp. Dariusza Dziury na Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie

Zmiany kadrowe na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie

We wtorek, 9 lipca 2024 roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której dotychczasowy Komendant inspektor Mirosław Joppek po 8 latach pożegnał się ze swoim dotychczasowym stanowiskiem. Jednocześnie odczytany został rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie.

Na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie powołany został młodszy inspektor Dariusz Dziura, który był Komendantem Powiatowym Policji w Chełmnie.

Dowódca uroczystości złożyła meldunek Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektor Małgorzacie Jorce, po czym odczytane zostały rozkazy o powołaniach na nowe stanowiska komendantów.

Zgodnie z ceremoniałem Komendanci oddali honor przed sztandarem, a następnie złożyli meldunki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Obecna na uroczystości inspektor Małgorzata Jorka przytaczając krótkie historie ścieżek kariery komendantów, wyraziła przekonanie, że ich dotychczasowe, wieloletnie doświadczenie daje rękojmie wykonywania swoich obowiązków na najwyższym poziomie.

Następnie głos zabrał inspektor Mirosław Joppek, który podziękował swoim podwładnym za ostatnie wspólne 8 lat w wąbrzeskiej jednostce.

Młodszy inspektor Dariusz Dziura zapewnił, że pozostawia chełmińską komendę w pełni gotową do służby, a powrót do swoistej macierzy ze zdobytym bagażem doświadczeń, pozwoli na pełne wykorzystanie potencjału tutejszych funkcjonariuszy do pracy na rzecz bezpieczeństwa w powiecie wąbrzeskim.

  • autor: asp. Krzysztof Świerczyński - Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie

Fotorelacja z uroczystości:

  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (1)
  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (2)
  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (3)
  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (4)
  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (5)
  • Zbiórka z okazji powołania nowego Komendanta Powiatowego Policji w Wąbrzeźnie (6)
  • autor: fot. Komenda Powiatowa Policji w Wąbrzeźnie